Hakkımızda

Ertuğrulgazi Öğrenci Yurdu

Yerimiz & Binamız

İzmir yolu üzerinde, Uludağ Üniverstesi Görükle Kampüsü girişinde, [Hyundai Bilim Otomotiv Arkası] Ertuğrulkent sınırları içerisindedir.

Hayırsever halkımızın yardımıyla 2700 m2 arsa üzerinde, 2 blok halinde 800m2 , 8 katlı ve 200 öğrenci kapasiteli olarak yapılmış ve yurdumuz Eylül 2009 da hizmete girmiştır.

 

MİSYONUMUZ

Ertuğrulgazi Öğrenci Yurdu olarak misyonumuz “birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuna uygun; milli-manevi değerleriyle bütünleşmiş, asrın ilimleriyle donatılmış nesiller yetiştirmektir.

Gelişmiş sanayisiyle iş ve staj imkanı sunan essiz doğasıyla da insana huzur veren yaşanacak bir şehirdir bursa

“Nitelikli gençler yetiştirmek” gayesiyle çıktığımız bu yolda yaptığımız plan, program ve sosyal aktivitelerle öğrencilerimizi yetiştirmeye çalışırken bir yandan ise özümüzdeki kardeşlik anlayışı ile büyük bir aile ortamı oluşturmaya çalışıyoruz.

En büyük arzumuz süratle akıp giden zaman içerisinde değerler hızla değişirken bir yandan eğitimini en iyi şekilde tamamlayan diğer yandan ise kendine ve milletine sahip çıkan nesiller yetiştirmektir.

Yüzyıllarca insanlığa hizmet etmiş olan dedelerimizin ulu çınarların gölgesinde kurduğu bu şehirde yine onlar gibi insanlığa hizmet edecek gençleri yetiştiren bir kurum olmanın haklı gururu içerisinde samimi gayret ve hizmetlerimize devam etmekteyiz.